Zmarł Zenon Łuczak

fot. barcin.pl

Z głębokim smutkiem informujemy, że 23 lutego 2024 roku w wieku 70 lat odszedł od nas pan Zenon Łuczak, radny Rady Miejskiej w Barcinie w latach 1990-1998. Pan Łuczak był jednym z pierwszych radnych wybranych w pełni demokratycznych wyborach samorządowych do rad gmin i miast w Polsce po II Wojnie Światowej.

Składamy serdeczne kondolencje żonie Elżbiecie (która pełniła funkcję Skarbnika Gminy Barcin w latach 1995-2012), rodzinie oraz bliskim.

W czasie swojej pierwszej kadencji samorządu lokalnego, Zenon Łuczak przewodniczył Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Socjalnych oraz Komisji Rewizyjnej, która została utworzona w 1992 roku do kontroli działalności Zarządu i jego jednostek. W swojej drugiej kadencji w Radzie Miejskiej w Barcinie, nadal aktywnie działał w Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Socjalnych oraz Komisji Rewizyjnej. Przez lata 1990-2019 prowadził własną działalność gospodarczą – aptekę w Barcinie. Jako przedsiębiorca i radny, wspierał finansowo mieszkańców, organizacje oraz instytucje wspólnoty samorządowej Gminy Barcin.

W poniedziałek, 26 lutego 2024 roku, Burmistrz Barcina Michał Pęziak oraz Zastępca Burmistrza Barcina Hubert Łukomski uczestniczyli w żałobnej Mszy Świętej i uroczystości pogrzebowej śp. Zenona Łuczaka. Oddajemy hołd Jego pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *